Alpine Garden Society



01386 554790

Sussex AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 3-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Robert Boone, Chelmsford
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 3 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 4 1-pan 8 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Sheila Brown, Maidstone
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan 5 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 8 3-pan 3 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Jim McGregor, Sheffield
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 11 1-pan 2 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd D Hargreaves, Wargrave
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 13 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 14 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 1-pan 8 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 17 1-pan 3 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 18 3-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st D Hargreaves, Wargrave
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd D Hargreaves, Wargrave
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Dave Philbey, Petersfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 27 6-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 29 1-pan 8 entries
1st Harry Gill, Chelmsford
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 30 3-pan 5 entries
1st Jim McGregor, Sheffield
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan10 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Robert Boone, Chelmsford
CLASS 32 1-pan15 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Harry Gill, Chelmsford
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 36 3-pan 7 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Eric Jarrett, Longfield
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 37 1-pan14 entries
1st Robert Boone, Chelmsford
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Jim McGregor, Sheffield
CLASS 38 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd D Hargreaves, Wargrave
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd John Dixon, East Leake
3rd Eric Jarrett, Longfield
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Paul Ranson, Chippenham
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 46 3-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 47 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 48 1-pan 6 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd Jim McGregor, Sheffield
3rd Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 52 1-pan1 entry
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Mick & Pam Reed, Crawley
2nd Mr J Novis, Horsham
CLASS 55 1-pan1 entry
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 56 3-pan1 entry
1st Derek Monk, Sompting
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Derek Monk, Sompting
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Mr I Sharpe, St. Albans
CLASS 60 3-pan 4 entries
1st Ken Richardson, Windsor
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
3rd Ken Richardson, Windsor
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Ken Richardson, Windsor
2nd Mr I Sharpe, St. Albans
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ken Richardson, Windsor
3rd Derek Monk, Sompting
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Derek Monk, Sompting
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Mick & Pam Reed, Crawley
2nd Ken Richardson, Windsor
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 67 3-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Grays
2nd Derek Monk, Sompting
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Mick & Pam Reed, Crawley
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 70 1-pan1 entry
1st Mr J Novis, Horsham
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Mr J Novis, Horsham
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 72 1-pan 2 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Derek Monk, Sompting
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Ken Richardson, Windsor
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan1 entry
2nd Mr G Plummer, Burgess Hill
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Mr G Plummer, Burgess Hill
2nd Angie Yorston, Grays
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Mr G Plummer, Burgess Hill
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Mr G Plummer, Burgess Hill
3rd Mr J Novis, Horsham
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Mr I Sharpe, St. Albans
2nd J. Evans, Farnham
3rd Mr G Plummer, Burgess Hill
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Mr I Sharpe, St. Albans
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Mr I Sharpe, St. Albans
2nd Angie Yorston, Grays
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 87 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Mr I Sharpe, St. Albans
2nd Mr G Plummer, Burgess Hill
CLASS 89 1-pan1 entry
2nd Mr G Plummer, Burgess Hill
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS