Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle SRGC/AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ray Johnstone, Ryton
CLASS 7 3-pan1 entry
2nd Christie's Nurs, Kirriemuir
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Christie's Nurs, Kirriemuir
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Sheffield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 11 3-pan1 entry
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilf Lombard, Whickham
CLASS 15 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mr&Mrs AM&B Walker, Wallsend
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 28 1-pan 8 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd George Young, Stocksfield
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Helen Kidman, Ebchester
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ray Johnstone, Ryton
3rd Carol Roberts, Peterborough
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ray Johnstone, Ryton
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Ian I.H.McNaughton, Tynebank
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Ian I.H.McNaughton, Tynebank
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 46 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd John Richards, Hexham
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Jim McGregor, Sheffield
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd John Richards, Hexham
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 51 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 53 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 54 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 55 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mr&Mrs AM&B Walker, Wallsend
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 57 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilf Lombard, Whickham
CLASS 58 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 60 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan Furness, Hexham
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Watson, Newcastle
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Helen Kidman, Ebchester
CLASS 70 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 73 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Ray Munroe, Guisborough
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 80 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
3rd Lisa Hann, Newcastle
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Margaret Orrick, Billingham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Jackie Parker, Hexham
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Margaret Orrick, Billingham
3rd Irene Thorpe, Ripon
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Ray Munroe, Guisborough
2nd Jackie Parker, Hexham
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Irene Thorpe, Ripon
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Ray Munroe, Guisborough
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 106 3-pan1 entry
1st James Benn, Middlesbrough
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 108 3-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st James Benn, Middlesbrough
2nd Margaret Orrick, Billingham
3rd Lisa Hann, Newcastle
CLASS 114 1-pan1 entry
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 116 1-pan1 entry
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st James Benn, Middlesbrough
3rd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 118 1-pan1 entry
1st James Benn, Middlesbrough
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS