Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 2 3-pan 2 entries
2nd M.&C. Baron, Alresford
3rd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st R.J.A. Leeds, Sudbury
2nd A.R. White, Blackthorn Nurs
3rd R.W. Drew, Laindon
CLASS 4 12-pan 2 entries
1st A.R. White, Blackthorn Nurs
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 5 3-pan1 entry
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st P.J. Erskine, Petersfield
2nd E.C. Jarrett, Longfield
3rd D Philbey, Petersfield
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd D Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd D Philbey, Petersfield
3rd M.&C. Baron, Alresford
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st R.J.A. Leeds, Sudbury
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
3rd J. Bishop, Lightwater
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan1 entry
1st C.M. Coller, Norwich
CLASS 14 3-pan1 entry
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st R.J.A. Leeds, Sudbury
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 16 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 3-pan 2 entries
1st B.G. Tattersall, Twickenham
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st K. Dryden, Sawbridgeworth
2nd B.G. Tattersall, Twickenham
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st K. Dryden, Sawbridgeworth
2nd RP Bathe, Ware
CLASS 21 1-pan1 entry
1st J.J. McGregor, Sheffield
CLASS 22 6-pan 3 entries
1st J. Bishop, Lightwater
2nd R.J.A. Leeds, Sudbury
3rd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 23 3-pan1 entry
1st M.&C. Baron, Alresford
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st E.C. Jarrett, Longfield
2nd RP Bathe, Ware
3rd R.W. Drew, Laindon
CLASS 25 3-pan1 entry
1st J. Bishop, Lightwater
CLASS 26 1-pan1 entry
1st J. Bishop, Lightwater
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st J.J. McGregor, Sheffield
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
3rd D Philbey, Petersfield
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd D Philbey, Petersfield
3rd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd P.A. Turtle, Sible Hedingham
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st J. Bishop, Lightwater
2nd A.R. White, Blackthorn Nurs
CLASS 31 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 3-pan1 entry
1st C.M. Coller, Norwich
CLASS 33 3-pan1 entry
1st C.M. Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan1 entry
1st RP Bathe, Ware
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st R.J.A. Leeds, Sudbury
2nd D Philbey, Petersfield
3rd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st A.R. White, Blackthorn Nurs
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 38 1-pan1 entry
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st J.W. Hancox, Maidenhead
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 40 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st L. Cheeseman, Tenterden
2nd E. Drew, Laindon
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 43 1-pan1 entry
1st L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st RP Bathe, Ware
2nd R.J.A. Leeds, Sudbury
3rd P.A. Turtle, Sible Hedingham
CLASS 46 1-pan1 entry
1st D Philbey, Petersfield
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st L. Cheeseman, Tenterden
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st M.&C. Baron, Alresford
2nd J.W. Hancox, Maidenhead
3rd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st A.R. White, Blackthorn Nurs
2nd M.&C. Baron, Alresford
3rd J. Bishop, Lightwater
CLASS 50 6-pan 3 entries
1st B.G. Tattersall, Twickenham
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
3rd R.J.A. Leeds, Sudbury
CLASS 51 3-pan1 entry
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 53 1-pan1 entry
2nd C.M. Coller, Norwich
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st D Philbey, Petersfield
2nd C.M. Coller, Norwich
3rd I Willett, Hitchin
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st P.J. Erskine, Petersfield
2nd M.&C. Baron, Alresford
3rd E.C. Jarrett, Longfield
3rd D Philbey, Petersfield
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st P.J. Erskine, Petersfield
2nd D Philbey, Petersfield
3rd G Smith, Harlow
CLASS 57 3-pan1 entry
1st J. Bishop, Lightwater
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st E. Drew, Laindon
2nd J. Bishop, Lightwater
CLASS 59 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd J.W. Hancox, Maidenhead
3rd A.R. White, Blackthorn Nurs
CLASS 61 1-pan1 entry
3rd C.M. Coller, Norwich
CLASS 62 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 3-pan 3 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd RP Bathe, Ware
3rd L. Cheeseman, Tenterden
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st RP Bathe, Ware
2nd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 65 3-pan1 entry
1st D.J. Hoare, Folkestone
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st D.J. Hoare, Folkestone
2nd J.W. Hancox, Maidenhead
3rd T. Jones, Hoddesdon
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st B.G. Tattersall, Twickenham
2nd RP Bathe, Ware
CLASS 68 1-pan1 entry
1st B.G. Tattersall, Twickenham
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st RP Bathe, Ware
2nd P.A. Turtle, Sible Hedingham
CLASS 70 3-pan 3 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd K. Dryden, Sawbridgeworth
3rd RP Bathe, Ware
CLASS 71 1-pan 9 entries
1st J.J. McGregor, Sheffield
2nd R.W. Drew, Laindon
3rd D Philbey, Petersfield
CLASS 72 3-pan 5 entries
1st J. Bishop, Lightwater
2nd E.C. Jarrett, Longfield
3rd P.J. Erskine, Petersfield
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st R.W. Drew, Laindon
2nd P.J. Erskine, Petersfield
3rd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 74 1-pan1 entry
1st T. Jones, Hoddesdon
CLASS 75 1-pan 3 entries
1st M.A. Ledgerton, Braintree
2nd C.M. Coller, Norwich
3rd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st J.W. Hancox, Maidenhead
2nd I Willett, Hitchin
CLASS 77 3-pan 3 entries
2nd C.M. Coller, Norwich
3rd D Philbey, Petersfield
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st L. Cheeseman, Tenterden
2nd M.A. Ledgerton, Braintree
3rd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 79 3-pan 2 entries
1st R.W. Drew, Laindon
2nd J.W. Hancox, Maidenhead
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st M.&C. Baron, Alresford
2nd A.R. White, Blackthorn Nurs
3rd P.J. Erskine, Petersfield
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st R.W. Drew, Laindon
2nd R.J.A. Leeds, Sudbury
CLASS 82 6-pan1 entry
1st R.J.A. Leeds, Sudbury
CLASS 83 3-pan 4 entries
1st J.J. McGregor, Sheffield
2nd C.M. Coller, Norwich
3rd P.J. Erskine, Petersfield
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st P.J. Erskine, Petersfield
2nd J.A. Rich, Chelmsford
3rd C.M. Coller, Norwich
CLASS 85 1-pan 8 entries
1st J. Bishop, Lightwater
1st J.J. McGregor, Sheffield
2nd P.A. Turtle, Sible Hedingham
3rd R.W. Drew, Laindon
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st C.M. Coller, Norwich
2nd R.J.A. Leeds, Sudbury
3rd T. Jones, Hoddesdon
CLASS 87 3-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd K Hutton, Stogursey
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd D.C. Bessey, Shepperton
CLASS 89 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st C Gifford, Dartford
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st R.E. Evans, Wealdstone
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd M.J. Reed, Crawley
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd D.C. Bessey, Shepperton
3rd P.E. Collison, Barnet
CLASS 98 1-pan1 entry
1st D.C. Bessey, Shepperton
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st M.J. Reed, Crawley
2nd R.E. Evans, Wealdstone
CLASS 101 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd P.E. Collison, Barnet
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd P.E. Collison, Barnet
3rd B Sheppard, Oxted
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd L. Reuben, North Chailey
CLASS 105 1-pan1 entry
3rd B Sheppard, Oxted
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd P.E. Collison, Barnet
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd P.E. Collison, Barnet
CLASS 108 1-pan1 entry
2nd P.E. Collison, Barnet
CLASS 109 3-pan 2 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd P.E. Collison, Barnet
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd D.C. Bessey, Shepperton
3rd P.E. Collison, Barnet
CLASS 111 3-pan1 entry
1st R.E. Evans, Wealdstone
CLASS 112 1-pan1 entry
1st M.J. Reed, Crawley
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st D.C. Bessey, Shepperton
2nd K Hutton, Stogursey
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan1 entry
1st M.J. Reed, Crawley
CLASS 116 1-pan1 entry
1st M.J. Reed, Crawley
CLASS 117 1-pan1 entry
1st D.C. Bessey, Shepperton
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st R.E. Evans, Wealdstone
2nd P.E. Collison, Barnet
3rd M.J. Reed, Crawley
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan1 entry
1st R.E. Evans, Wealdstone
CLASS 121 3-pan 2 entries
1st P.E. Collison, Barnet
2nd R.E. Evans, Wealdstone
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 3-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd A Yorston, Grays
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd P. Diment, Romford
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st B Sheppard, Oxted
2nd A Yorston, Grays
3rd K Hutton, Stogursey
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st C Gifford, Dartford
2nd B Sheppard, Oxted
CLASS 132 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 133 3-pan 3 entries
1st P. Diment, Romford
2nd L. Reuben, North Chailey
3rd A Yorston, Grays
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd A Yorston, Grays
CLASS 135 1-pan1 entry
1st B Sheppard, Oxted
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd A Yorston, Grays
CLASS 137 3-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd C Gifford, Dartford
CLASS 138 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan1 entry
2nd B Sheppard, Oxted
CLASS 141 1-pan 4 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd K Hutton, Stogursey
3rd A Yorston, Grays
CLASS 201 6-pan1 entry
1st S. Brown, Maidstone
CLASS 202 3-pan 3 entries
1st P.A. Turtle, Sible Hedingham
2nd S. Brown, Maidstone
3rd P.S. Murray, Stamford
CLASS 203 6-pan 3 entries
1st P.A. Turtle, Sible Hedingham
2nd S. Brown, Maidstone
3rd E Sondheimer, London
CLASS 204 3-pan 4 entries
1st P.S. Murray, Stamford
2nd S. Brown, Maidstone
3rd P.A. Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 1-pan 4 entries
1st P.A. Turtle, Sible Hedingham
2nd P.S. Murray, Stamford
3rd S. Brown, Maidstone
CLASS 206 6-pan 2 entries
1st S. Brown, Maidstone
2nd C.G. Carter, Burpham
CLASS 207 3-pan 3 entries
1st S. Brown, Maidstone
2nd P.S. Murray, Stamford
3rd C.G. Carter, Burpham
CLASS 208 1-pan 4 entries
1st P.A. Turtle, Sible Hedingham
2nd P.S. Murray, Stamford
3rd C.G. Carter, Burpham
CLASS 209 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 210 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 211 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 212 3-pan1 entry
1st E. Pasche, Langenberg
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st P.S. Murray, Stamford
2nd M.A. Ledgerton, Braintree
CLASS 214 1-pan 2 entries
1st P.S. Murray, Stamford
2nd M.A. Ledgerton, Braintree
CLASS 215 6-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 216 3-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 217 1-pan 3 entries
1st P Dawe, Purley
2nd M.L. Lloyd, Redditch
3rd R.J. Carter, Burpham
CLASS 218 3-pan 2 entries
1st P Dawe, Purley
2nd M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 219 1-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 220 3-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 221 1-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 222 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 3-pan1 entry
1st M.L. Lloyd, Redditch
CLASS 224 1-pan 2 entries
1st M.L. Lloyd, Redditch
2nd A Wright, York
CLASS 225 3-pan 2 entries
1st A Wright, York
3rd R.J. Carter, Burpham
CLASS 226 1-pan 3 entries
1st R.J. Carter, Burpham
2nd A Wright, York
3rd K Hutton, Stogursey
CLASS 227 3-pan 2 entries
1st R.J. Carter, Burpham
2nd J.A. Rich, Chelmsford
CLASS 228 1-pan 2 entries
1st R.J. Carter, Burpham
2nd J.A. Rich, Chelmsford
CLASS 230 3-pan 2 entries
2nd C.G. Carter, Burpham
2nd P Dawe, Purley
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st C.G. Carter, Burpham
2nd P Dawe, Purley
3rd J. Murray, Stamford
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st J. Murray, Stamford
2nd C.G. Carter, Burpham
CLASS 233 1-pan 2 entries
2nd C.G. Carter, Burpham
2nd J. Murray, Stamford
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st C.G. Carter, Burpham
2nd J. Murray, Stamford
CLASS 236 1-pan1 entry
2nd C.G. Carter, Burpham
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st M.A. Ledgerton, Braintree
2nd J. Murray, Stamford
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan1 entry
2nd R.J. Carter, Burpham
CLASS 242 1-pan1 entry
1st P Dawe, Purley
CLASS 243 1-pan1 entry
1st A Wright, York
CLASS 244 3-pan1 entry
1st A Wright, York
CLASS 245 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan 0 entries
NO RESULTS