Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Les Brown, Southport
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan1 entry
1st John Mercer, Bradford
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 11 1-pan 2 entries
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 12 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 14 1-pan 4 entries
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 16 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Les Brown, Southport
CLASS 19 3-pan1 entry
2nd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Jack Brownless, Middlesborough
CLASS 23 1-pan 9 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Les Brown, Southport
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 29 3-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 31 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 32 3-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Clare Dower, Frodsham
CLASS 37 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 38 3-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 39 1-pan10 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 40 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 42 3-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Audrey Mercer, Bradford
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 43 1-pan12 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Helen Kidman, Ebchester
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Don Peace, Yarm
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Helen Kidman, Ebchester
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 50 1-pan 6 entries
1st Andrew Lovell, Ormskirk
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 51 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 52 1-pan 8 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 53 1-pan11 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Les Brown, Southport
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 56 1-pan12 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 59 1-pan 8 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Jane Jopling, Stokesley
CLASS 63 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 68 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 69 3-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 70 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 72 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 3-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd Shelagh Fairbairn, Birmingham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Ray Munroe, Guisborough
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 78 1-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Shelagh Fairbairn, Birmingham
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 86 1-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Irene Thorpe, Ripon
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 92 3-pan1 entry
1st Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Shelagh Fairbairn, Birmingham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 94 3-pan1 entry
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Ray Munroe, Guisborough
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Shelagh Fairbairn, Birmingham
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Ian Carty, Chesterfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 102 3-pan1 entry
1st Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 108 1-pan 4 entries
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Shelagh Fairbairn, Birmingham
CLASS 109 3-pan 5 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd Mr GA Garthwaite, Tetney
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 110 1-pan 6 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 111 3-pan 5 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd James Benn, Middlesbrough
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st James Benn, Middlesbrough
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 117 1-pan 7 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Dinah Sawer, Seamer
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd James Benn, Middlesbrough
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 119 1-pan 6 entries
1st Ian Carty, Chesterfield
2nd Margaret Orrick, Billingham
3rd James Benn, Middlesbrough
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Mr GA Garthwaite, Tetney
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st James Benn, Middlesbrough
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd James Benn, Middlesbrough
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 124 1-pan 6 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Dave Bown, Richmond N.York
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 125 1-pan1 entry
1st James Benn, Middlesbrough