Alpine Garden Society

Now is the time to enter the Online Show

01386 554790
[ Full list of Show News ]
[ Printable Version in separate window ]

AGM 2011 - full list of show awards

Bronze medal

Christine Boulby

Bronze medal

Ann Gibson

Bronze medal

Richard Horswood

Bronze medal

Jimmy Lott

Bronze medal

Colin Rogers

Bronze medal

Tony Stanley

Bronze medal

Michael Sullivan

Bronze medal

Peter Perrin

Bronze medal

Hazel Rogers

Bronze medal
Henry Hammer Cup

Audrey Dart

Bronze medal(Art)

John Chappell

Bronze medal(Art)

Howard & Sally Wills

Donald Lowndes Memorial Bowl
Bronze medal

Julie Parrott

Clifford Crook Cup
Bronze medal

John Fitzpatrick

Silver medal

Peter Furneaux

Silver medal

Gavin Moore

Silver medal

Jackie Street

Silver medal

Peter Taggart

Silver medal

Pamela Anderson

Silver medal

Joan & Liam McCaughey

Silver medal

Martin Lindop

Photography B Aggregate

Ju Bramley

Artistic B Aggregate

Maeve Spotswood

AGS Spoon
Silver Bar (2)

Jim Watson

Silver Bar (3)

Georgina Instone

Kath Dryden Award (presented at Conf)
Silver Bar (3)

Paul Street

AGS Spoon x2
Tomlinson Tankard
Byng Cup
Silver Bar (3)
Silver Bar (4)
Silver Bar (5)

Tony Hale

AGS Spoon x5
Silver Bar (3)
Silver Bar (4)
Gold medal

Anne Vale

Gold medal

Rosina Abbiss

Dawson Trophy
Gold medal(Art)

Martin & Anna Sheader

Gold medal(Art)

Joan Bradbury

Gold medal(Art)

Rannveig Wallis

Gold Bar (1)

Alan Keay

Gold Bar (2)

Wilma & Jim Wright

Gold Bar (2)

Rod & Shirley Johnson

Gold Bar (2)

Tony Lee

Gold Bar (2)

Martin Rogerson

Gold Bar (4)

John Richards

Gold Bar (4)

Graham Nicholls

Gold Bar (Art:4)

Jean Morris

Gold Bar (6)

Ian Leslie

Gold Bar (9)

Liam Byrne

Gold Bar (10)

Don Peace

Gold Bar (22)

Ivor Betteridge

Bill MacKenzie Trophy

Mike Dale

Bill Tubbs Trophy

Dave Mountfort

Crocus Spoon

John Dixon

Cyclamen Society Salver

Eric Rainford

Farrer Certificate

Mark Childerhouse

Farrer Certificate

Cyril Dart

Farrer Certificate

Nigel Fuller

Farrer Certificate

George & Pat Gordon

Farrer Certificate

Frank & Barbara Hoyle

Farrer Certificate

Derek Pickard

Farrer Certificate
Farrer Certificate

Ian Robertson

Farrer Certificate

Geoff Rollinson

Farrer Certificate

Joy Bishop

Farrer Certificate

Eric Jarrett

Farrer Certificate

Chris Lilley

Farrer Certificate

Brian Russ

Farrer Medal

Robin Pickering

Farrer Medal

Alan & Janet Cook

Farrer Certificate
Narcissus Salver

Michael Chadwick

Farrer Medal
Ione Hecker Trophy

Cyril Lafong

Florence Baker Award
Muriel Hodgman Art Award
Artistic Open Aggregate
Gold Bar (Art:3)

Kathleen Baker

E B Anderson Prize
Gold Bar (15)

Ian Kidman

George Gable Memorial Trophy

Richard Clements

Ralph Haywood Trophy

Mavis & Sam Lloyd

Roger Smith Cup
Gold Bar (11)
Gold Bar (12)

Paul & Gill Ranson

AGS Seed Distribution Award
Farrer Medal (30th)
Farrer Certificate
Gold Bar (10)

Lee & Julie Martin

Ferns Art Trophy
Photography Open Aggregate

Jon Evans

AGS Sewell Medal
E B Anderson Prize
Farrer Certificate
Mooney Cup
Anna Griffith Memorial Trophy
Royal Bank of Scotland Trophy
Audrey Bartholomew Mem.Spoon
Giuseppi Cup
Gold Bar (36)
Gold Bar (37)

Cecilia Coller

 

[ Full list of Show News ]
[ Printable Version in separate window ]